תלוש שכר

בסקירה הקודמת דובר על הודעה לעובד המכילה נתונים שונים ובין היתר תנאי העבודה, שכר ושעות העבודה.

בעוד שמסמך זה הינו מסמך צופה פני עתיד, הרי המסמך המספק מידע על זכויות העבר הינו תלוש השכר.

תלוש השכר מספק לנו מידע כמה שעות וימים עבדנו במהלך החודש, כמה חודשים ושנים עבדנו אצל אותו מעסיק. התלוש אף צריך לספק לנו מידע בדבר הזכויות תלויות ותק צברנו, כך למשל, כמה ימי מחלה, ימי חופשה וותק צברנו במהלך תקופת עבודתנו.

התלוש הוא אחד המסמכים המרכזיים ביחסי עובד ומעסיק אם לא החשוב שבהם.

התלוש מספק לנו מבט מסוים על חיינו הבוגרים, שכן התלוש מספר לנו היכן עבדנו, כמה זמן העברנו בעבודה, מה היה תפקידנו, האם הבאנו ביצועים טובים או לא, שכן בהרבה מקומות עבודה ישנן תוספות שונות תלויות ביצועיים כגון פרמיה, בונוס, וכו'.

יותר מכל, תלוש הוא כסף.

כל תלוש שווה הרבה כסף, צריך לשמור על תלוש שכר באותה מידה שאנחנו שומרים על הכסף המזומן בארנק שלנו ואף יותר.

תלוש שכר, מספק מידע על רצף התעסוקתי שלנו, רצף תעסוקתי הוא דבר חשוב לקבלת זכויות מביטוח לאומי החל מדמי אבטלה ועד קצבאות שונות שגובהן נקבע על פי גובהה השתכרות.

בתלוש שכר יש נתון של כספים המופרשים לפנסיה, ולצערנו הרב ישנם מקרים שרשום בתלוש ניכוי לפנסיה והכסף לא עבר בפועל לחברת ביטוח והדרך הקלה ביותר להוכיח שנוכה מעובד כספים לפנסיה היא על ידי הצגת התלוש, דבר המקל מאוד לפעול נגד מעסיק החוטא בחובתו להעביר כספי פנסיה לחברות ביטוח.

התלוש הוא כלי להוכיח שעובד שילם ביטוח לאומי, מס הכנסה, דמי בריאות ועוד ללא אחזקת תלוש והצגתו שנדרש יהיה מאוד קשה להוכיח שאכן מעסיקנו העביר לרשויות את התשלומים שלנו כאזרחים לרשויות כמתחייב בחוק.

תלוש שכר הוא מסמך שחובה לשמור אותו באופן משומר, מסודר ונגיש וכן בסמוך לקבלתו מהמעסיק מומלץ לעבור עליו ולבדוק שהוא אכן משקף את עבודתנו בחודש שחלף.

כל האמור בסקירה זו, אינו מהווה ייעוץ משפטי ואין להסתמך עליו בהחלטה טרם נקיטת הליך משפטי כזה או אחר.
עו"ד יוסף מלקו, בוגר משפטים במרכז הבינתחומי הרצליה, יוצא פרקליטות צבאית ובעל משרד עורך דין פרטי בעברו. כיום עו"ד יוסף מלקו עובד בהסתדרות העובדים החדשה ומסייע בהתאגדות עובדים והגנה על זכויות העובד/ת.

אודות

התחנה שלך ברשת!

תחנת רדיו אינטרנטית "קול אדיר" הוקמה בשנת 2014.

התחנה מיועדת לקהילת יוצאי אתיופיה בישראל וממוקמת במרכז העיר נתניה.

את התחנה הקים היזם, אדיר מריו שראה את הפוטנציאל החברתי בהקמת תחנת רדיו ארצי בשפות אמהרית, טיגרית ועברית. במטרה לחולל שינוי חברתי על ידי גשר וגישור בין תרבויות.

בתחנת "רדיו קול אדיר" משדרים באינטרנט, 24 שעות ביממה, מגוון תכניות המיועדות לקהילה. התכניות עוסקות במגוון תחומים – כגון תרבות וקהילה, מוזיקה, ספורט, משפט וחוק, אקטואליה וחדשות שוטפות מכל ערוצי מדיה ותקשורת בארץ ובעולם ונושאים שעל סדר היום הציבורי.

בנוסף, התחנה מאפשרת לקהל המאזינים לעלות לשידור לדון ולבטא את עצמם בנושאים שונים ומגוונים שנועדו לשם כך ומנסים לתת מענה ויעוץ.

אפיקי האזנה של רדיו קול אדיר: אפליקציית רדיו קול אדיר, הוט- אפיק 87, סלקום טי וי- קטגוריה של הרדיו.


בידור +

צור קשר

אנחנו אוהבים את המעריצים!

אהבת? השאר תגובה.

הרצל 53 נתניה

טלפון: 0556668024\0522896382

מייל: koladirradio@gmail.com